Kerékpáros útvonal 2022

2022.07.06.

Az alábbiakban megismertetünk benneteket a IV. Vadkerti-tó Triatlon és Futóverseny kerékpáros útvonalával.
A Vadkerti-tótól Soltvadkert városközpontja felé haladunk, majd a 2. utcán jobbra, a Szőlő utcán folytatjuk utunkat Kecel irányába. Jobbra fordulunk a főútra, ahol egészen a körforgalomig haladunk, ahol Kecel irányába kell tartani. Kecel városában az első körforgalmat az első kijáraton hagyjuk el és egyenesen elhagyjuk a várost. A következő elágazásnál balra fordulunk Kalocsa irányába. Legközelebb már csak Kalocsa belterületén fordulunk jobbra Negyvenszállás irányába. Azon az úton folyamatosan jobbra tartva követjük a főutat és hamarosan beérünk a településre, ahol a fordító jól észlelhetően ki lesz jelölve. Innen azonos útvonalon megyünk vissza a Vadkerti-tóhoz.A pályán minden elágazás jól látható táblákkal lesz jelölve, fontosabb kereszteződésekben pedig polgárőrök segítik a haladást. Felhívjuk a figyelmet arra, hogy a pálya nem lesz lezárva! Ezért mindenkit külön kérünk arra, hogy a KRESZ szabályait különösen tartsa tiszteletben. A polgárőrök megállásra késztethetik a kerékpárosokat, figyeljétek a jelzésüket! Motoros kísérőkkel, polgárőrökkel és további segítőkkel próbálunk az épségetekre ügyelni, de kérjük mindenki vigyázzon magára és a többi közlekedőre.
Az útvonalon csak egy helyen lesz lehetőség a frissítésre, mégpedig a fordítónál, 45 km-nél. Itt teljes frissítést biztosítunk részetekre. A bringások a versenyen 2 db teljesen új kerékpáros kulacsot is kapnak tőlünk.

Az útvonal innen letölthető:
GPX formátumban: http://go-sportegyesulet.hu/gpx/COURSE_36853299.gpx
FIT fortmátumban: http://go-sportegyesulet.hu/gpx/COURSE_36853299.fit
Garmin connect: https://connect.garmin.com/modern/course/36853299+3