Futókör információk (2022)

2022.07.04.

A IV. Vadkerti-tó Triatlon és Futóverseny futóköre a következő lesz:

A futókör hossza a Garmin rendszere alapján 5,27 km, de mind tudjátok, hogy ahány GPS-óra annyi eredmény születhet a mérés során. A lényeg, hogy mindenkinek ugyanazt a kört kell teljesítenie akár fut, akár triatlonozik.

A futás az óramutató járásával ellentétes irányban halad, tehát a tó a bal kezed felől kell legyen.

Az 5 km-en indulók értelemszerűen 1 kört teljesítenek, a 10 km-esek 2 kört, a félmaratonosok és a triatlonisták pedig 4 kört kell lefussanak. A maraton 8 körből áll.

A rajt és a cél egy helyen található, a térképen piros jelölő mutatja. Teljes frissítés lesz a rajtnál és kicsivel 2 km után is, valamint kb. 3,5 km-nél van egy ivókút (ezeket lila jel jelöli a térképen).

Az útvonal útjelző táblákkal és szalagokkal lesz megjelölve, a kereszutaknál segítők is jelezni fogják a helyes irányt.