II. Vadkerti-tó Futóverseny és Multisport nap részvételi feltételek

2020.06.17.

Rendezvény: II. Vadkerti-tó futóverseny és multisport nap

Helyszín: Soltvadkert, Vadkerti-tó. Központi helye a strand főbejárata és a part közötti terület.

Időpontja: 2020. július 11.

Rajtok:

 • Multisport 08:00
 • 21 km 10:00
 • 10 km 10:05
 • 5 km 10:10

Távok:

 • Multisport: 1,9 km úszás, 90 km kerékpározás, 21 km futás
 • Futószámok: 5 km, 10 km, 21 km

A rendezvényen előzetes regisztrációval és a hozzájárulás megfizetésével lehet részt venni. A rajtcsomag átvételére legkésőbb az adott versenyszámok rajtját megelőzően 30 perccel van lehetőség.

Hozzájárulási díjak 2020. június 30-ig:

 • Multisport 10.000 Ft/fő
 • Futás 5 km 2.000 Ft/fő, 10 km 3.000 Ft/fő, 21 km 6.000 Ft/fő

Létszámlimit: Multisport 50 fő, Futószámok összesen 500 fő.

Úszás: Nyílt vízen a Vadkerti-tóban 1 körben. Befutásos rajt, pálya bójákkal jelölve, vízimentőkkel biztosítva.

Kerékpározás: Útlezárás nélkül. Jó minőségű aszfalton és kerékpárúton. Útjelző táblákkal jelölve. Egy frissítőponttal a fordítónál (45 km-nél [víz. iso, banán, sós frissítő]). Vadkerti-tó – Soltvadkert – Kecel – Kalocsa – Negyvenszállás útvonalon oda-vissza.

Futás: 1-2-4 körben a Vadkerti-tó körül. A futópálya részben térkövön, kövesúton és homokos földúton halad. A pálya kb. harmada árnyékos csupán. A kb. 5 km-es körön 3 helyen lehetséges a frissítés [víz. iso, kóla, sós frissítő, banán, szőlőcukor, dinnye] .

A szervező a versenyközpontban, a depótól legfeljebb 100 méterre sürgősségi ellátásra képes, hivatásos személyzetet állít, amely legalább egy mentőápolóból és egy orvosból áll. Ezen a helyen biztosít esetkocsi felszereltségű, mentésre készen álló mentőgépjárművet vezetővel együtt.

A rendezvényen az alábbi feltételek figyelembevételével lehet részt venni.
Vitás esetben mindig a Főszervező ill. a Szervezők utasítása a döntő. A szabályok megsértése esetén a Szervező a résztvevőt figyelmeztetheti, tovább haladását időlegesen korlátozhatja vagy a részvételből kizárhatja.

A rajtlista összeállításáért, az időmérésért és az eredmények érvényességének ellenőrzésért az Köridő.hu és a Szervezők a felelősek.

Limitidő a versenyszámokra előzetesen nincs meghatározva, a verseny lezárásáról a körülmények mérlegelése alapján a Szervező jogosult dönteni.

Szervező egyesület: GO!!! Sportegyesület, 6230 Soltvadkert, Orczy utca 10.

Vezető Szervező: Lukácsné Völgyesvári Réka (elnok@go-sportegyesulet.hu) +36 70 338 4230

Résztvevőkre vonatkozó szabályok

A résztvevő köteles:

 1. a kijelölt versenypályán végig menni,
 2. a tisztességes játék (fair play) elvei szerint felkészülni és részt venni,
 3. társaival, valamint a sportrendezvény résztvevőivel tisztelettudóan viselkedni,
 4. saját felszerelésének biztonságosságáról gondoskodni,
 5. a rendezvény ideje alatt a saját részre kiadott eszközt viselni,
 6. a szervezők utasításait követni,
 7. a pályán a KRESZ szabályinak megfelelően eljárni, az elsőbbséget megadni.

A résztvevő felelős azért, hogy edzettségi állapota alkalmassá tegye a részvételre.

A résztvevőnek tilos:

 1. balesetveszélyt vagy balesetet előidézni, és
 2. más testi épségét vagy egészségi állapotát veszélyeztetni,
 3. a pálya részét képező eszközök (bója, kordon, tábla, szalag, stb.) rongálása, elmozdítása,
 4. a pályán és a rendezvény egyéb területén szemetelni.

Csak az a résztvevő indulhat, aki benevezett, magát nyilvántartásba vetette és rendelkezik rajtszámmal.

Technikai tájékoztató

A rendezvény előtt a résztvevők részére a szervezők – a műsorközlő útján – tájékoztatót tart a depó vagy a rajtterület 100 méteres körzetén belül.

A tájékoztatón közli

 1. a rajt helyét, a rajt pontos idejét, és az indítás jelét,
 2. a bolyozásra vonatkozó tilalmat,
 3. a versenykiírásban meghatározott teljesítési szintidőket,
 4. a vízhőmérsékletet,
 5. a pályára vonatkozó legfontosabb tudnivalókat (pl. úszó-, kerékpáros-, és futókörök száma, fordítók és frissítőállomások helye, stb.).

A tájékoztatót legkorábban a verseny napján, a nevezési csomag felvételének lezárását követő 10 perccel, de legkésőbb 10 perccel az adott futam rajtja előtt kell elkezdeni.

Rendkívüli esemény

Olyan rendkívüli esemény észlelése esetén, amely a rendezvény biztonságos lebonyolítását, a rendezvény résztvevőinek testi épségét közvetlen veszélynek teszi ki, a Szervező leállíthatja a versenyt. A rendezvény késleltetése esetén az erre vonatkozó információkat a résztvevőket műsorközlő útján haladéktalanul tájékoztatja. A rendezvény leállítását a Szervezők egyértelmű módon jelzik. Rendkívüli esemény bekövetkezése esetén, ha felelősség senkivel szemben sem állapítható meg, a résztvevő a hozzájárulás visszatérítésére vagy egyéb kártérítésre nem tarthat igényt.

Úszás

Az úszás távja 1.900 méter (vízszint függvényében kisebb eltérés lehetséges).
Neoprén viselését a Szervező engedélyezi, illetve teszi kötelezővé a vízhőmérséklet függvényében.

Depó

A résztvevő a kerékpárjától balra, a kerékpár és annak középvonalától mért 50 cm közötti területen helyezheti el felszerelését úgy, hogy másokat ne zavarjon, veszélyeztessen és akadályozzon.
A depóban kerékpározni tilos. A kerékpáron csak becsatolt sisakkal lehet közlekedni.

Kerékpározás

A résztvevők egymás közti viszonyukban kötelesek a KRESZ előírásait figyelembe venni. Mivel a pályát a közúti forgalom elől el nem zárt úton jelölték ki a résztvevőnek figyelembe kell vennie, hogy a pályán haladó járműveket – amelyekre a KRESZ előírásai vonatkoznak – nem veszélyeztetheti.
A kerékpározást egyéni időfutamversenyként kell teljesíteni, tehát tilos más résztvevő szélárnyékában (kerékpáros bolyozási zónában) és a pályán közlekedő más járművek szélárnyékában (jármű bolyozási zónában) folyamatosan haladni. A rendezvényen jobbra tartási kötelezettség vonatkozik minden résztvevőre.

Futás

A résztvevő a futás távját csak futva, gyalogolva teljesítheti. A résztvevőnek a futás során legalább át nem látszó úszónadrágot és a melleket is takaró felsőrészt kell viselnie a célba érkezésig. A résztvevőnek viselni kell futás során az öltözete mellső oldalán eredeti állapotú, a szervezőktől az adott versenyre kiadott saját rajtszámát úgy, hogy annak teljes felülete látható legyen.